Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
VIII Orkiestrowa Akcja Krwiodawstwa
 

24 marca w Czajkowie odbyła się VIII edycja Orkiestrowej Akcji Krwiodawstwa!

Organizatorami wydarzenia są Gminna Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czajkowie wraz z Urzędem Gminy w Czajkowie. Wydarzenie zorganizowano i przeprowadzono przy udziale ekipy Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Ostrzeszowie, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Tegoroczną edycję zakończono z liczbą 37 zarejestrowanych osób, które wykazały chęć oddania krwi. 30 z nich zostało faktycznymi dawcami. W rezultacie udało pozyskać się 13,5 litra krwi.

Największą liczbę i najbardziej atrakcyjne gadżety przygotowaliśmy dla pierwszych 15 osób, co nie oznaczało, że kolejne osoby pozostały z niczym. Otrzymywały one pakiety pomniejszane sukcesywnie o kolejne gadżety. Pakiety dla krwiodawców przygotowane zostały przez Narodowe Centrum Krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz przez Gminną Orkiestrę Dęta przy OSP w Czajkowie, przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Czajkowie.

Dla każdego darczyńcy czekał również słodki kącik z przygotowanymi przez muzyków ciastami oraz kawa.

Wydarzenie w ciągu osmiu lat wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń Gminy Czajków. Podsumowując osiem edycji krew oddały 246 osoby, dzięki czemu w tym roku udało nam się przekroczyć liczbę 100 litrów pozyskanej krwi!

Bank Krwi zapełniany podczas Orkiestrowych Akcji Krwiodawstwa osiągnął wynik ponad 110 litrów! Niebyłoby to możliwe gdyby nie darczyńcy gminy Czajków! Jednak nie chcemy na tym poprzestać i mówimy Wam "DO ZOBACZENIA ZA ROK NA IX ORKIESTROWEJ AKCJI KRWIODAWSTWA!"

Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2024

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.