Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
II Orkiestrowa Paczka Wsparcia
 

II Orkiestrowa Paczka Wsparcia zakończona! W tym roku skierowaliśmy pomoc głównie dla Domu Ochrony Poczętego Życia przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie.

Miejsce to powstało w 2000 roku i jest schronieniem dla matek z dziećmi, które mogą znaleźć w tej placówce bezpieczną przystań, aby po trudnych doświadczeniach życiowych stanąć samodzielnie na nogi i układać swoje życie na nowo.

Liczba osób przebywających w domu jest zmienna. Ogólna liczba kobiet, które zagościły w placówce wynosi ponad 300 osób.

Działalność placówki nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie życzliwych ludzi, gdyż jest to jedyna forma jej utrzymania.

Dzięki Siostrze Teofilii stworzona została lista najpotrzebniejszych artykułów dla placówki w Odolanowie.

Choć w tym roku podczas Orkiestrowej Paczki Wsparcia pomocą obejęliśmy głównie Dom Ochrony Poczętego Życia przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie, to nie zapomnieliśmy o osobach, którym pomogliśmy w poprzednim roku.

W ostatnim czasie informowaliśmy o smutnej informacji odnośnie śmierci dyrektora Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta w Kaliszu, Pana Pawła Kołeczko.

Pan Paweł był osobą, która całe swoje życie podporządkowała pod działanie placówki, w związku z czym po jego śmierci schornisko znalazło się w bardzo trudnej sytuacji.

Z tego powodu stwierdziliśmy, że nie możemy przejść obok tego obojętnie i również w tym roku chcieliśmy, choć w małym stopniu wspomóc Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Kaliszu.

Do 20 grudnia na terenie placówek: Koniczynka Czajków, Livio Gaweł Czajków, Lewiatan Czajków, Chorten Mielcuchy, Kwiaciarnia Ewelina Nowak znajdowały się kartony oraz puszki, do których można było wrzucać żywność, artykuły higieniczne, środki czystości.

W ramach II Orkiestrowej Paczki Wsparcia postanowiliśmy zorganizować również sprzedaż domowych wypieków.

21 grudnia wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane placówce Domu Ochrony Życia Poczętego przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie oraz Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św, Brata Alberta w Kaliszu

Zaangażowanie w tegorocznej edycji było ogromne. Dzięki otwartym sercom mieszkańców mogliśmy pomóc jednocześnie dwóm placówkom.

Placówki otrzymały artykuły spożywcze, artykuły chemii gospodarczej, artykuły higieniczne oraz odzież.

Dzięki sprzedaży domowych ciast i wrzucanych pieniędzy do puszek rozlokowanych w placówkach spożywczych udało się zebrać 5534 zł! Zebrana kwota została przekazana na remont dachu placówki w Odolanowie oraz na potrzeby schroniska w Kaliszu.

Chcielibyśmy podziękować Wszystkim, którzy w choć najmniejszym stopniu wsparli nasza zbiórkę.

Są również osoby którym chcielibyśmy szczególnie podziękować:

- paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czajków oraz rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czajkowie za upieczenie pysznych ciast, które można było nabyć w ramach akcji oraz Paniom, które pomogły tę akcję przygotować: Justyna Klińska, Anna Smardz, Danuta Wróblewska, Anna Górecka. Zarazem pragniemy podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej w Czajkowie za udostępnienie kuchni do przygotowania paczek oraz Księdzu Proboszczowi Adrianowi Jurkowi za udostępnienie miejsca na sprzedaż ciast.

- Lokalnym sklepom: Lewiatan, Livio, Kwiaciarnia Ewelina Nowak, Koniczynka oraz Chorten za możliwość wstawienia kartonów i puszek na zbieranie artykułów

- PHU Transmar Usługi Transportowe Mairusz Wrzosek za udostępnienie busa, który bezpiecznie zawiózł wszystkie artykuły do celu

- Panu Adamowi Zabiegale za przekazanie produktów wyprodukowanych w Młynie Kraszewice


Cała akcja to nasz wspólny sukces!

Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji Orkiestrowej Paczki Wsparcia!
Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2024

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.