Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Malente
 

W dniach 1-3 czerwca Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie wraz z najstarszą grupą mażoretek wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Malente (Niemcy).

Oddalone o blisko 900 kilometrów miasto na cały weekend zamieniło się w muzyczną stolicę orkiestr. Zjechało kilkanaście zespołów z Niemiec i jedna orkiestra z Polski. Były koncerty na scenie, w ogrodzie, na pomoście i uwielbiane przez Niemców parady uliczne.

Muzykowanie rozpoczęliśmy w piątek na scenie przy amfiteatrze. Blisko godzinny koncert muzyki marszowej i rozrywkowej przyciągnął sporą grupę publiczności. Sobotnie występy zainaugurował występ na 3 orkiestry przed marketem w centrum Malente. Następnie główną ulicą miasta przemaszerował korowód orkiestrowy. Różnorodność instrumentalna i muzyczna sprawiła, że mieszkańcy i przybyli turyści z zainteresowaniem oglądali występ każdego z zespołów.

Niedziela to prawdziwy maraton występów. Nie mogło zabraknąć porannego przemarszu przez miasto. Następnie na muzyków z Czajkowa czekała publiczność w hotelu w Neukirchen. Natomiast wieczorną galę koncertową poprzedził występ na pomoście nad jeziorem Dieksee. Nie mogło zabraknąć spontanicznego wspólnego wykonania. Na zakończenie artyści z Czajkowa zagrali koncert w amfiteatrze w Malente. Pojawiły się nie tylko polskie utwory, ale również niezapomniane przeboje światowych scen muzycznych.

Z uwagi na bogaty program festiwalu konieczne było ogromne zaangażowanie muzyków. Podczas parad marszowych prawdziwy pokaz sztuki władania buławą dała nasza tamburmajor Martyna Buda. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też występy czajkowskich mażoretek, a sowitymi owacjami publiczność nagrodziła występ Igi Kurzawy, która swoim głosem dopełniła występ orkiestry.

Warto także podkreślić, że wszystkie koncerty ubarwiały barwy Polski i Gminy Czajków.

Była to pierwszy tak odległy wyjazd czajkowskich muzyków. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek europejskiej trasy.


Tekst: M.H.

Zdjęcia/Video: Aleksander Piaskowski, Aleksandra Tabaka, Jakub Tabaka


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2019

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.