Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Czajkowie
 

6 stycznia wzięliśmy udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Czajkowie. Już po raz siódmy w Święto Trzech Króli w czajkowskim Domu Kultury spotkali się wokaliści, muzycy i mieszkańcy Gminy Czajków by wspólnie kultywować kolędową tradycję.

Przybyłych gości oraz wykonawców powitała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czajkowie Ewa Jangas. Prezentacje poszczególnych uczestników poprzedziły Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów czajkowskich szkół występujących pod bacznym okiem Marioli Wrzosek i Mateusza Wrzoska. Scenariusz przygotowała Izabela Tomala. Mottem przewodnim jasełek była przewaga miłości nad złem.

W drugiej części prowadząca Barbara Garncarek zaprosiła na scenę wykonawców. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki można było usłyszeć w wykonaniu przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Końcowa część wydarzenia należała do Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie. Muzycy zagrali zarówno tradycyjne polskie kolędy jak również zagraniczne utwory związane z atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Marszem Radeckiego zakończyliśmy wspólne kolędowanie.Zdjęcia: Aleksandra Buda

Tekst: M.H.

Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2019

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.