Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie
 

W Międzynarodowy Dzień Orkiestr, 10 czerwca na Stadionie Sportowym w Czajkowie odbyła się XII edycja Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Czajkowie.

Na czajkowskim stadionie zaprezentowało się sześć orkiestr:

- Orkiestra Dęta przy OSP w Kraszewicach, kapelmistrz Marcin Heliński
- Orkiestra Dęta "Don Bosco" Marszałki, kapelmistrz Mirosław Felich
- Miejska Orkiestra Dęta w Ostrzeszowie, kapelmistrz Paweł Kossok
- Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu wraz z mażoretkami, kapelmistrz Łukasz Gowarzewski
-Orkiestra Dęta Dzietrzkowice wraz z mażoretkami Saltare, kapelmistrz Michał Maluszczak
oraz gospodarze Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie, kapelmistrz Krzysztof Sowa.Impreza rozpoczęła się od przemarszu orkiestr spod Domu Kultury na Stadion Sportowy w Czajkowie, gdzie wszystkie przybyłe orkiestry wykonały wspólnie trzy utwory:
Sygnał Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Czajkowie (pod dyrygenturą Krzysztofa Sowy),„Orkiestry Dęte” (pod dyrygenturą Pawła Kossoka) oraz Marsz „Czajkowianka” (pod dyrygenturą Łukasza Gowarzewskiego). Otwarcia przeglądu dokonał Wójt Gminy Czajków – Henryk Plichta oraz Wicestarosta Powiatu Ostrzeszowskiego – Zofia Witkowska.Następnie każda z orkiestr zaprezentowała swój repertuar na scenie przed zebraną publicznością. Historię każdej z orkiestr przedstawił prowadzący Piotr Duster.Południowowielkopolski Związek Chorów i Orkiestr podczas XII Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych odznaczył Gminną Orkiestrę Dętą przy OSP w Czajkowie Srebrną Odznaką Honorową za długoletnią działalność artystyczną i organizacyjną w społecznym ruchu muzycznym.
Odznaczeni zostali również członkowie Orkiestry:Srebrną Odznaką Honorową Poludniowowielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr odznaczono:
-Krystiana Bąka
-Marcina Bednarka
-Mariusza Dzieleckiego
-Sławomira Niedźwiedzkiego
-Mateusza WrzoskaBrązową Odznaką Honorową Poludniowowielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr odznaczono:
-Maksymiliana KoflaWręczenia odznaczeń dokonał Wojciech Zieleziński – dyrektor do spraw orkiestr dętych PZChiO.W trakcie przeglądu odbyła się zbiórka pieniężna dla mieszkanki gminy Czajków – Oliwki Piskorz. Dziewczynka choruje na zespół Edwardsa, który charakteryzuje się występowaniem chromosomu 18. Ograniczenia związane z tą chorobą to: niska masa urodzeniowa, wada serca, skolioza, zwiększone napięcie mięśniowe czy niepełnosprawność intelektualna. W styczniu bieżącego roku doszło do złamania szyjki kości udowej. Od tamtej pory Oliwia wymaga rehabilitacji i porusza się na wózku. Całkowity dochód ze sprzedaży pysznej grochówki został przekazany na rehabilitację Oliwki. Dzięki Państwa uprzejmości i otwartym sercom udało nam się zebrać 1222,54 zł.Zwięczeniem wydarzenia był występ Marcela Tułacza – finalisty ostatniej edycji The Voice Kids Polska. Przegląd zakończył się zabawą taneczną, pod gołym niebem. Imprezę poprowadził DJ Gadek.Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Sud, Radio Centrum, Ostrzeszowinfo, Czas Ostrzeszowski, Nasze Strony Ostrzeszowskie, Twój Puls Tygodnia.XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie odbył się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie, Gminy Czajków oraz Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie.Dziękujemy Wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, orkiestrom za przybycie, a wszystkich mieszkańców i gości zapraszamy już za rok na XIII edycję! Do zobaczenia!


Projekt zrealizowano ze środków UMWW.Zapraszamy do zapozania się z szeroką fotorelacją z tego wydarzenia:Relacja z XII Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Czajkowie
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz.1
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz.2
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz. 3
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz. 4
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz. 5
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz. 6
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz. 7
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz. 8
Fotorelacja XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz. 9
Fotorelacja XI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Czajkowie cz. 10
Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2023

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.