Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Święto Odzyskania Niepodległości 11 Listopada
 

11 listopada w Czajkowie odbyły się obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Czajkowie pod przewodnictwem ks. Adriana Jurka. Po zakończonej mszy przemaszerowano pod pomnik ofiar II wojny światowej i walczących o niepodległość, gdzie młodzież szkolna przygotowała uroczystą Akademie.
Po raz pierwszy w historii nastąpiło wciągniecie biało-czerownej flagi na maszt, co było możliwe dzięki wzięciu przez Gminę udziału w projekcie "Pod Biało-Czerwoną". Celem projektu było sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, która spełniła odpowiednie warunki.

Akademię rozpoczęto od odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego przy akompaniamencie orkiestry. Przedstawiciele władz samorządowych oraz grono pedagogiczne złożyło pod pomnikiem kwiaty i znicze. Po złożeniu kwiatów odegrano i wspólnie odśpiewano "Rotę".

W uroczystości oprócz muzyków Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie wzięli udział strażacy wraz z pocztami sztandarowymi, harcerze, młodzież szkolna wraz z gronem pedagogicznym oraz mieszkańcy Gminy Czajków.

Zdjęcia: W. KoprowskaDołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2024

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.