Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Dożynki Gminno-Parafialne w Czajkowie
 

19 sierpnia w Czajkowie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Świętowanie rozpoczęliśmy od mszy świętej dziękczynnej, którą w Kościele Parafialnym w Czajkowie odprawił ksiądz wikariusz Adrian Jurek.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali na stadion sportowy tworząc barwny korowód dożynkowy. Na czele maszerowały trzy grupy mażoretek oraz Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie. Następnie na stadion wjechała piękna kareta konna, a w niej starostowie dożynek, czyli Lucyna Jeziorek z Klonu i Marek Kopeć z Czajkowa. W korowodzie uczestniczyli również przedstawiciele wszystkich sołectw naszej gminy.

Uroczystość rozpoczęto od Hymnu Państwowego. Następnie gospodarz dożynek Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta powitał wszystkich przybyłych na wydarzenie.Wieniec dożynkowy będący symbolem tegorocznych zbiorów przygotowali mieszkańcy Sołectwa Czajków (przysiółki Pólka i Basie). Zgodnie z tradycją wieniec został obtańczony. Obowiązkowym elementem każdych dożynek jest dzielenie chlebem. Bochny chleba wśród mieszkańców gminy Czajków i zaproszonych gości rozczęstowali: Lucyna Jeziorek, Marek Kopeć, ks. Adrian Jurek i Henryk Plichta.

Od wielu lat w Czajkowie podczas święta plonów każde z sołectw organizuje stoisko, w którym można skosztować regionalnych przysmaków. Specjały kuchni przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Podczas uroczystości członek zarządu PZPN Andrzej Piaskowski i członek LZS Czajków wręczyli Wójtowi Henrykowi Plichcie Brązową Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej. Odznaka jest wyróżnieniem będącym podziękowaniem za wkład w działalność związaną z piłka nożna w regionie.

Kolejnym obowiązkowym punktem programu był występ Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie, której towarzyszyły trzy grupy mażoretek. Orkiestra zaprezentowała cały przekrój repertuaru. Można było usłyszeć zarówno marsze jak i utwory rozrywkowe. Ogromny aplauz publiczność wywołał występ mażoretek.

Na czajkowskiej scenie wystąpiła również Natalia Cłapka, która zaprezentowała przekrój twórczości Anny Jantar. Następnie swój program artystyczny przedstawił Aleksander Trzaska - Masztalski, który wprowadził publiczność w wesoły nastrój. Jako ostatnie na czajkowskiej scenie wystąpiły Kola i Jula, prezentujące największe śląskie szlagiery.

Tradycyjnie dożynki zakończyły się pokazem sztucznych ogni i zabawą taneczną pod gwiazdami.


Tekst: M.H.

Zdjęcia: Wiktoria KoprowskaDołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2019

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.