Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Jubileusz 95-lecia działalności Orkiestry Dętej w Czajkowie
 

14 października odbył się koncert z okazji 95-lecia działalności Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie oraz 20-lecia pracy kapelmistrzowskiej Krzysztofa Sowy.

Przed rozpoczęciem uczty muzycznej orkiestra, mażoretki i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej dziękczynnej w Kościele Parafialnym w Czajkowie, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Chrobak. Podziękował muzykom za uczestnictwo we wszystkich uroczystościach kościelnych, państwowych i rozrywkowych. Nie zapomniał również o tych, którzy finansowe wspierają działalności orkiestry i mażoretek.

O godzinie 17:30 w Muchach rozpoczęła prawdziwa muzyczne uczta. Koncert dedykowany był wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom czajkowskiej orkiestry. Marszem San Carlo rozpoczęto muzyczną prezentację. Podczas występu nie mogło zabraknąć mażoretek, które pokazały nie tylko układy choreograficzne ale również nowe stroje. Muzycy przypomnieli utwór Zacznij od Bacha tym razem w nowej aranżacji. W partiach wokalnych wystąpiła Iga Kurzawa w Ostrzeszowa. Przybyli goście mogli zapoznać się z wystawą pucharów i trofeów zdobytych głównie w ostatnich latach działalności orkiestry oraz historią spisaną na kartach kroniki.

Na początku prowadzący Paweł Figiel przytoczył bogatą historię orkiestry. Blisko dziesięć dekad orkiestrowego muzykowania w Czajkowie to wiele sukcesów, podjętych inicjatyw, koncertów, prób. Tylko w ciągu ostatnich 7 latach muzycy zagrali sporo ponad 400 koncertów!

Uroczystość jubileuszowa to nie tylko czas podsumowań ale również możliwość podkreślenia zasług, wręczenia podziękowań i wyróżnień.

Na wniosek Wójta Gminy Czajków Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Gminną Orkiestrę Dętą przy OSP w Czajkowie Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenie wręczyła Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg.

Również Samorząd Województwa Wielkopolskiego postanowił wyróżnić Czajkowska orkiestrę.

Zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej oraz uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego Nr 4348/2017 z 5 października 2017 roku wyróżnił Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” Gminną Orkiestrę Dętą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czajkowie za 95-letnią działalność, znaczący wkład w propagowanie kultury muzycznej wśród mieszkańców Wielkopolski oraz animację życia kulturalnego w Regionie.

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego odznaczenie wręczyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Oprócz odznaczeń dla Orkiestry wręczono wyróżnienia dla zasłużonych muzyków. W imieniu Południowo-wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim odznaczenia wręczył Przewodniczący Komisji Artystycznej ds. Orkiestr Dętych Wojciech Zieleziński.

  • Złotą Odznaka Honorową z Laurem Południowo-wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr odznaczono:

-Stanisława Jamnickiego
-Krzysztofa Sowę

  • Srebrną Odznaką Honorową Południowo-wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim odznaczono:

-Urszulę Zając

-Adama Adamusa

-Piotra Nowaka

-Mariusza Przybyła

-Krzysztofa Wieczorka

-Marka Wrzoska

  • Brązową Odznaką Honorową Południowo-wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim odznaczono:

-Sławomira Niedźwiedzkiego

-Romana Kaczmarka

-Pawła Nowaka

-Mariusza Dzieleckiego

-Mateusza Wrzoska

-Krystiana Bąka

-Łukasza Bednarka

-Marcina Bednarka

-Mateusza Kiełbia

-Alicję Baś

-Darię Felich

-Konrada Bąka

-Joannę Tomczyk

-Martynę Górecką

-Martę Marek

-Weronikę Niedźwiedzką

-Aleksandrę Smardz

-Angelikę Wolską

-Martynę Budę

-Mirosławę Harężę

-Aleksandrę Baś


  • Dyplomem Uznania Południowo-wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim wyróżniono:

-Martę Sobieraj

-Bartosza Nowaka

-Martę Korzańską

-Natalię Smardz

-Małgorzatę Szmaję

-Maję Wojciechowską


  • Dyplomem uznania Wójta Gminy Czajków za wkład w rozwój amatorskiego ruchu muzycznego i krzewienie działalności kulturalno-społecznej Gminy Czajków wyróżniono następujących muzyków:

-Mateusza Dziębowskiego

-Mirosława Felicha

-Marcela Gołdyna

-Mateusza Jeziorka

-Kamilę Kędzia

-Huberta Kopcia

-Jakuba Wieczorka

-Krystiana Krzywdę

-Bartosza Krzywdę

-Martę Lewuchę

-Kamila Szczygła

-Klaudię Szczygieł

-Kamilę Walasiak

-Karolinę Walasiak


Nie bez echa przeszłą również działalność mażoretek. Dyplomem uznania Wójta Gminy Czajków za wkład w rozwój amatorskiego ruchu muzycznego i krzewienie działalności kulturalno-społecznej Gminy Czajków wyróżniono następujące mażoretki:

-Zuzannę Chowańską

-Paulinę Gabryś

-Zuzannę Groblicką

-Annę Gałkę

-Gabrielę Gałkę

-Klaudię Kiełbaskę

-Weronikę Wronę

-Hannę Adamus

-Zofię Adamus

-Natalię Andrzejewską

-Amelię Bednarek

-Gabrielę Bednarek

-Julię Galbierczyk

-Martynę Galbierczyk

-Natalię Górecką

-Oliwię Górecką

-Julię Homieję

-Maję Homieję

-Katarzynę Kiełtykę

-Zuzannę Klubę

-Wiktorię Koprowską

-Katarzynę Kupis

-Martynę Nowak

-Blankę Podgórską

-Lenę Podgórską

-Laurę Radziejewską

-Kingę Wolską


Zarząd Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie złożył podziękowania kapelmistrzowi Krzysztofowi Sowie za wkład w działalność orkiestry. Czajkowską orkiestrę prowadzi on od 1 lipca 2010 roku. Właśnie ostatnie 7 lat działalności to pasmo sukcesów i wyróżnień orkiestry i mażoretek.

W dniu jubileuszu wraz z Czajkowskimi artystami świętowało wielu znamienitych gości.

Powiat Ostrzeszowski w dowód uznania za działalność orkiestry podziękował za upowszechnianie kultury i promocję powiatu. Członek Zarządu Zofia Witkowska i Sekretarz Powiatu Ireneusz Jeziorny na ręce kapelmistrza wręczyli nową buławę.

W imieniu samorządu Gminy Czajków, pod patronatem którego Orkiestra obecnie funkcjonuje, podziękowania złożyli: Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Puchała oraz Sekretarz Gminy Paweł Galbierczyk. Wręczyli oni nie tylko podziękowania i listy gratulacyjne ale również nowy instrument. Szczęśliwą posiadaczką nowej trąbki okazała się Marta Korzańska.

Na ręce kapelmistrza Krzysztofa Sowy i prezesa Piotra Nowaka złożono wiele podzękowań, listów gratulacyjnych, ciepłych słów.

Dziękujemy Wszystkim, który przyjęli zaproszenie na jubileuszowy koncert. Państwa obecność i pamięć o muzykach z jednej z najmniejszych gmin w województwie wielkopolskim jest mobilizacją do dalszej pracy.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości i na co dzień wspierają nas swoją pomocą!Tekst: Mirosława Haręża


Zdjęcia: Józef Lewandowski


Zdjęcia: Aleksandra Tabaka


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2018

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.