Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Dożynki Gminno-Parafialne w Czajkowie
 

W niedzielę 27 sierpnia w Czajkowie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne.

Tradycyjne święto rolników, sadowników, pszczelarzy i ogrodników rozpoczęto od mszy dziękczynnej w Kościele Parafialnym w Czajkowie. Następnie zgodnie z wieloletnią tradycją naszej gminy zebrani udali się na Stadion Sportowy tworząc barwny korowód dożynkowy, na czele którego maszerowała Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie wraz z mażoretkami. Pojawiająca się na stadionie piękna karoca wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród publiczności. A wysiedli z niej starostowie tegorocznych dożynek: Aleksandra Chomicz z sołectwa Czajków oraz Mariusz Kurek z sołectwa Klon. Jedną z największych atrakcji czajkowskich dożynek jest piękny dożynkowy korowód, w którym przedstawiciele wszystkich sołectw naszej gminy prezentują archaiczne maszyny rolnicze, odchodzące do lamusa czynności związane z pracą na roli czy też scenki o zabarwieniu sarkastycznym.

Otwarcia oficjalnej części dożynek i powitania zaproszonych gości dokonał Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta. Obrzęd dożynkowy przygotował i zaprezentował Zespół Czajkowianki. Swoje „pięć minut na scenie” miała również Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie oraz dwie grupy mażoretek. W tym samym czasie na płycie stadionu każde z sołectw naszej gminy wystawiło stoisko z potrawami regionalnymi. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników święta plonów.

Tegoroczne dożynki zakończyły występy artystyczne: Natalii Cłapki, Zespołu Strain, Andrea Lattari i Eweliny Łuszczek wraz z wokalistami Zespołu Piano Song.

A na zakończenie pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.Zdjęcia: Aleksandra Buda

Tekst: M.H.


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2018

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.